Rukometaši Smedereva zabeležili prvi trijumf na strani u ovom prvenstvu

SMEDEREVO, 7. oktobar 2024 – U trećem kolu Super B lige smederevski rukometaši sinoć su po drugi put u tri kola novog prvenstva slavili, a ovog puta učinili su to na prvom gostovanju: Jastrebac – Smederevo 35:37 (16:18).

Susret je počeo pogotkom Živkovića (5 golova) i vođstvom koje je nezadrživi Vanja Mirković (13), ubedljivo najbolji akter meč, uvećao odvevši sredinom prvog poluvremena na dva gola razlike.

Trgli su se tada domaći i napravili preokret. Ponov su golom Spasića (9) oni imali dva gola prednosti.

Golovima Marinkovića (4), Matkovića (3) i Praštala (7) ipak se na odmor otišlo s vođstvom Smederevaca.

Rezultatska klackalica viđena je i u nastavku susreta, da bio od 58. minuta pogotkom Stankovića Smederevci imali četiri gola viška i potom mirno meč priveli kraju, mada su domaći uspeli da postignu još dva gola, ali to nije ugrozilo pobedu Smedereva.

Naredne nedelje, od 19 sati, izabranici trenera Predraga Kostića će na svom parketu, u sali smederevske Osnovne škole „Dimitrije Davidović“,  dočekati Goć Merkur iz Vrnjačke Banje.